Kvalita značky

Prvky kotla a jeho kryt sú konštruované pomocou techník CAD CAM. Tým je zabezpečená vysoká opakovateľnosť konštrukčných prvkov, čo ovplyvňuje vysokú kvalitu a estetiku kotlov.

Pri tvorbe našich produktov sa riadime predovšetkým požiadavkami, ktoré pred nás kladú zákazníci. Plníme ich najnáročnejšie očakávania a prispôsobujeme sa trendom na trhu teplárenského priemyslu.

Každý potenciálny zákazník nájde produkt, ktorý dokonale spĺňa jeho požiadavky, od najjednoduchších až po tie najpokročilejšie, vrátane kotly s možnosťou inteligentného riadenia celého vykurovacieho systému.

Kotły

Pozrite sa, ako sa vyrábajú naše produkty

Zistite, aké je to pracovať v Koltone!

1:00

Prečo si vybrať naše produkty?

check icon

Kotly vyrobené z certifikovaných kotlových ocelí

eye icon

Inovatívny, moderný, estetický vzhľad

ikonka ręki

Užívateľsky prívetivé ovládanie

ikonka lisstka

Energetické a ekologické certifikáty

ikonka wifi

Možnosť rozšírenia o modul ovládania internetu

Ekodesign

Jakość marki

Mnohokrát ste mohli počuť o desiatkach výhod kotlov triedy 5 – sú okrem iného energeticky úsporné, cenovo výhodné a vysoko účinné. Európska únia sa však rozhodla ísť ešte o krok ďalej a dokázať, že kotly môžu byť ešte lepšie. Toto ustanovenie bolo zahrnuté do smernice o ekodizajne, známej aj ako smernica o ekodizajne alebo ErP. Vykurovacie kotly na tuhé palivá sú zahrnuté v nariadení komisie EÚ 2015/1189 z 28. apríla 2015.

Ekodizajn má vstúpiť do platnosti až začiatkom roka 2020, no oplatí sa zoznámiť sa so základnými zmenami, ktoré má zaviesť už dnes. Za čo? Ekodizajn je odpoveďou EÚ na problém veľmi krátkej prevádzky zariadenia pri nominálnom výkone – to znamená, že kotol je energeticky účinný len malú časť sezóny. Po jej uplynutí pracuje v pohotovostnom alebo pohotovostnom režime, čo je nevýhodné z hľadiska nákladov pre užívateľa aj z hľadiska životného prostredia v súvislosti s emisiami výfukových plynov.

Jakość marki

Smernica o ekodizajne zavádza nové požiadavky, ktoré budú musieť v roku 2020 spĺňať všetky kotly. Zvyšné modely budú definitívne stiahnuté z predaja. Dôležitá je predovšetkým otázka sezónnych emisií vykurovania priestorov.

Hlavné predpoklady:
Sezónna energetická účinnosť nemôže byť nižšia ako 75 % pre kotly s menovitým výkonom 20 kW alebo menej a 77 % pre kotly s menovitým výkonom nad 20 kW. Smernica tiež špecifikuje požiadavky na emisie oxidu uhoľnatého, dusíka, organických plynných zlúčenín a tuhých častíc. Kotly, ktoré spĺňajú všetky tieto požiadavky, dostanú špeciálny štítok zdôrazňujúci, že práve toto zariadenie bude pre majiteľa a prírodné prostredie najprínosnejšie.

Jakość marki

Požiadavky na emisie oxidu uhoľnatého, dusíka, organických plynných zlúčenín a tuhých častíc

Oxid uhoľnatý
kotly s automatickým podávačom
≤ 500 mg/m3,
kotly s ručným podávaním paliva
≤ 700 mg/m3,
Oxid dusnatý
kotly na biomasu
≤ 20 mg/m3,
kotly na fosílne palivá
≤ 350 mg/m3,
las

5. trieda

5 klasa

Pred niekoľkými rokmi sa rozlišovali tri základné emisné triedy kotlov – od 1 do 3 (najlepšie/najvyššie), ktoré boli definované v norme EN 303-5 z roku 2002. Do 10 rokov však boli pripravené nové predpisy, ktoré boli v roku 2012 zahrnuté do aktualizovanej normy. Predstavili tri nové triedy s prísnejšími emisnými podmienkami: od 3 do 5, kde 5 je najobmedzujúcejšia, a teda najlepšia trieda.

Stojí za zmienku, že mnohé staršie modely kotlov stále nemajú na typovom štítku žiadnu triedu, pretože predtým to nebolo potrebné. O získanie dotácie na kúpu kotla sa pokúšali len ľudia, ktorí sa snažili získať dotáciu. Nová norma však už presadzuje označenie triedy na každom kotli, podľa stupňa jeho škodlivosti pre životné prostredie.

Aké podmienky musia byť splnené?
Aby kotol dostal typový štítok s triedou 5, musí spĺňať veľmi obmedzujúce podmienky, ktoré sú uvedené v norme EN 303-5:2002. Medzi ne patria okrem iného:

dłonie ludzi z kulką

Kotly označené štítkom triedy 5 musia spĺňať veľmi prísne požiadavky.

Emisie CO
≤ 500 mg/m3
predtým 3000 mg/m3
Emisie banského prachu
≤ 40 mg/m3,
predtým 125 mg/m3
Emisie plynných organických polutantov
≤ 20 mg/m3,
predtým 100 mg/m3
las

Ide o veľmi veľké zmeny, ktoré nútia výrobcov používať oveľa pokročilejšie technológie, ako aj prísnejšie pokyny týkajúce sa palív, ktoré možno spaľovať. Medzi ne patrí predovšetkým suché palivo, ktoré je možné sušiť aj samostatne ventiláciou v zariadení.

Nové predpisy platia od 1.10.2017. To znamená, že každý kotol vyrobený po tomto dátume musí spĺňať emisné požiadavky 5. triedy. Ide o zvýšenie nielen cien za zariadenie, ale aj za povolené palivo.

wesoła rodzina
mężczyzna

Neviete si rady s výberom správneho riešenia?

Špecifikujte svoje potreby a my vyberieme riešenie pre vašu investíciu.

Spustite formulár