Jesteśmy na Google+
Google+
MATIX – je kotol dlhodobého horenia so zásobníkom a automatickým podávačom paliva. Ekohrášok o priemere 5-25 mm je spaľovaný v retortovom horáku s ventilátorom. Vďaka vysokej teplote v zliatinovom horáku dosahuje bezdymové spaľovanie, nízke emisie a vysokú efektivitu 87-89%. Riadiaca jednotka kontroluje teplotu vody v kotli a riadi prácu podávača, ventilátora a čerpadiel, môže tiež spolupracovať s izbovým termostatom. Dôležitou črtou kotla je jeho vybavenie dodatočným zliatinovým roštovým ohniskom. Umožňuje to prácu kotla aj v situácii poruchy ako aj spaľovanie dreva a iného paliva. MATIX môže pracovať bez prestávok, bez vyhasínania počas celej vykurovacej sezóny. Vďaka automatike TUV sa môže pripravovať aj počas letnej sezóny. Kotol ma ekologicky certifikát ICHPW, potvrdený výskumom IPCHW. Jedno nasypanie paliva do kotla umožňuje niekoľkodňové bezobsluhové fungovanie pece.

Charakterystyka MATIX

Matix

Matix- przekrój

Poklop zásobníka je vybavený pneumatickým tlmičom, ktorý uľahčuje jeho dvíhanie

Jednoduchá obsluha riadiacej jednotky, umožňuje riadenie 4 čerpadiel nezávisle od seba (čerpadlo UK, čerpadlo bojlera, čerpadlo podlahového kúrenia, cirkulačné čerpadlo)

Opláštenie z pozinkovanej ocele maľovanej zahorúca, posilnene pretlačou

Značkové dielce použité v kotli zaručujú jeho dlhú životnosť a bezporuchovú prácu
Riadený prísun vzduchu zlepšuje proces spaľovania

Predlžený obeh splodín a vertikálne umiestnenie splodinových kanálov.

Dodatočný vymeniteľný rošt

Veľká komora popolníka znižuje potrebu častého čistenia.

Dane Techniczne TABELA

FIrma KOŁTON zastrzega sobie prawo wprowadzania bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów. Treści zamieszczone na stronie są poglądowe i mogą się różnić w zależności od wielkości oraz wyposażenia danego typoszeregu kotła.
Szkice, zdjęcia i przekroje odzwierciedlają tylko jeden przykładowy kocioł danego typoszeregu.

MATIX – Max DUOX